İşte İstanbulluların Yüzünü Güldürecek Açıklama: Yağışlar Gidiyor Bahar Geliyor!

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen hava notlarını aktardı. Yurt genelinde etkili olan havanın ılıyacağını sıcak havaların etkisini göstereceğini aktardı.

Şen, “Bu geceden itibaren soğuk bir daha etkisini Doğu Anadolu’da gösterecek, bu yağışlar gece yarısından sonra ve yarın Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Sıcaklıklar batı ve kuzey bölgelerde düştü, bugün İstanbul 9 dereceye kadar düştü, İzmir 15 derece ve yağmurlu bu şehirlerimiz.” diye konuştu.

Prof. Dr. Orhan Şen’in değerlendirmelerine göre, beş büyük kente de hava güneşli, İstanbul 14, Ankara 10, İzmir 18, Bursa 15, Antalya 21 derece. Pazartesi hava açık ve daha ılık olacak.

BÖLGE BÖLGE AÇIKLANDI

Marmara güneşli, rüzgar hafif esiyor, sıcaklık 14-15 derece. Pazartesi ise 20 dereceye yaklaşacak.

İç Anadolu’da yağışlar kesiliyor ancak hava hala soğuk, ayaz var. Eskişehir 11, Sivas 5, Kayseri 7 derece. Gece sıcaklığı sıfırın altında. Salı günü ise belirgin ısınma bekleniyor.

Ege bölgesinde güneş bol, rüzgar hafif Muğla 18, Manisa 17, Afyon 11, Bodrum 19 derece. Pazartesi ve salı bahar havası geliyor. Sıcaklık 20 dereceyi aşacak

Güneyde Adana-Güneydoğu arasında yağmurlar şiddetini azaltıyor, aralıklı ve daha hafif.

Adana 20, Mersin 18, Kahramanmaraş ve Gaziantep 15, Diyarbakır yağmurlu 13 derece. Pazartesi daha güneşli bir gün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x