Ünlü rapçinin evine polis baskını! Özel jeti bile takip edildi

Rapçi Sean ‘Diddy’ Combs’a ait Los Angeles ve Miami’deki iki mülk, devam eden bir insan ticareti soruşturmasının bir parçası olarak federal İç Güvenlik Araştırmaları ajanları ve diğer kolluk kuvvetleri tarafından arandı.

Beverly Hills yakınlarındaki Holmby Hills mahallesinde bulunan malikanenin etrafında bir polis hattı oluşturuldu ve en az iki kişi kelepçelendi. Çelik yelek giyen ajanlar evin arka bahçesinde havuzun yanında toplandı. Birden fazla polisin, köpeklerin yardımıyla bir minibüse delil torbaları ve kutuları taşıdığı görüldü.

DIDDY ORTADA YOK

Artan cinsel taciz ve tecavüz davalarıyla karşı karşıya olan rapçi, ajanlar evini arayıp kanıt kutularını ve çantalarını çıkarırken ortalıkta görülmedi.

TMZ’nin haberine göre; ünlü ismin özel jeti de Karayipler’deki Antigua’ya kadar takip edildi. Diddy, takip sırasında jetinde bulunmuyordu.

“MÜMKÜN OLDUĞUNDA DAHA FAZLA BİLGİ VERECEĞİZ”

İç Güvenlik Soruşturmaları sözcüsü, DailyMail.com’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün erken saatlerde, İç Güvenlik Soruşturmaları (HSI) New York, HSI Los Angeles, HSI Miami ve yerel kolluk kuvvetleri ortaklarımızın yardımıyla devam eden bir soruşturmanın parçası olarak kolluk kuvvetleri harekete geçti. Mümkün olduğunda daha fazla bilgi vereceğiz.

Baskınlara neyin yol açtığı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

HAVAALANINDA SORGULANDI

Diddy, aynı akşam Miami’deki özel bir havaalanında sorgulanmak üzere durduruldu. 54 yaşındaki rapçi, kendisi ve beraberindekilerin Gümrük görevlileri tarafından sorgulanmasının ardından endişeyle volta atarken görüldü. Ancak ünlü isim, sorgunun ardından serbest bırakıldı.

Diddy’nin komşuları, DailyMail.com’a konuşarak; “Evine özel şoförlü araçlar yanaşıyordu ve içlerinden mayolu kadınlar çıkıyordu. Onların bir gece kulüpte eğlendikten sonra ünlü bir adamın evinde düzenlenen bir partiye katılan kadınlar olduğunu düşünmüştüm. Gece 2’den sabah 5’e kadar parti yapıyorlardı. Diddy’e karşı yöneltilen suçlamalar oldukça ciddi ve bu konuda farkındalık yaratmaları iyi bir şey” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x